Reklama

Teatralna „Walizka” wróciła na Stary Rynek [FOTO]

31/05/2023 22:00

Znakomite spektakle w wykonaniu artystów z całego świata i ciekawe wydarzenia towarzyszące kryje tegoroczna „Walizka”, czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Jego oficjalnego otwarcia dokonał dziś (31.05) w Teatrze Lalki i Aktora prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w towarzystwie dyrektora Jarosława Antoniuka. Festiwal „Walizka” potrwa do 3 czerwca.

Festiwal "Walizka" to także wydarzenia towarzyszące, przede wszystkim spektakle plenerowe, które będą prezentowane na Starym Rynku i placu katedralnym. W tym roku w ramach "off festiwalu" zaplanowano dziewięć wydarzeń z Polski i Ukrainy. Lwowski Akademicki Teatr Woskresinnia zaprezentuje spektakl "Ukraina. Testament Szewczenko", a wśród propozycji z Polski znalazły się m.in. "Echa" Teatru Migro czy "Arcadia" Teatru Kto.

Powyżej nasza fotorelacja ze Starego Rynku w Łomży ze spektaklu "Echa" Teatru Migro. Jest to widowisko bez słów, inspirowane książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny zakład fotograficzny”. Jest to impresja na temat Kresów Wschodnich. Opowiada o zapomnianych miejscach, ludziach i przedmiotach, które zostają. Odwołuje się do wspomnień, ale również pamięci przyszłych pokoleń. Zdjęcia, które będą ożywać na oczach widzów, przeniosą nas do świata wielu kultur, narodowości oraz wyznań. Spektakl jest nie tylko opowieścią o przeszłości, ale również zaproszeniem do przyjrzenia się własnym korzeniom oraz roli, którą pełnią w naszym codziennym życiu i we współczesnym świecie.

Reklama

fot. Marcin Kossakowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości