Przyjemne, charakterystyczne gitarowe dźwięki wypełniły łomżyński Stary Rynek przed południem. Nasze miasto znowu włączyło się w obchody Polskiego Dnia Bluesa.
Dzień obchodzony jest 16 września – w rocznicę urodzin legendarnego B.B. Kinga. Także w przededniu rocznicy w całym kraju organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną. Łomżyński The BL Blues Band do obchodów włączył się po raz drugi. Artyści podkreślają, że jest to wspaniała forma promowania tego gatunku muzyki, ale też pokazania że coś się tutaj dzieje. Podczas występu nie zabrakło znanych klasyków, m.in. „On słońcem mym" oraz „Kiedy byłem małym chłopcem" Tadeusza Nalepy, oraz autorskich kompozycji łomżyńskiego zespołu
W sąsiedztwie odbył się również kolejny Jarmark Rozmaitości, na którym do nabycia była antyki, słodycze, wyroby wędliniarskie i piekarskie, sery oraz różnego rodzaju rękodzieła.