Dzisiaj mija trzecia rocznica śmierci Mariusza Giełguta. Były doradca prezydenta Łomży i wiceprezes ŁKS-u zmarł w nocy z 14 na 15 grudnia 2020 roku.
Mariusz Giełgut odszedł po krótkiej, ale intensywnej chorobie. Był m.in. zawodnikiem sportów siłowych, organizatorem imprez sportowych, doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego w latach 2014-2016, wiceprezesem ŁKS-u 1926 Łomża w latach 2015-2016 i nauczycielem akademickim. Zawodowo realizował się prowadząc Łomżyńskie Centrum Kształcenia Ustawicznego - niepubliczną placówkę oświatową. Żył niespełna 41 lat.