Reklama

"Trzymaj się w autobusie"- apeluje MPK w Łomży

22/08/2023 09:38

Jedziesz autobusem? Trzymaj się. MPK w Łomży przypomina, że trzymanie się uchwytów i poręczy jest jedną z podstawowych zasad podróżowania komunikacją miejską.

Miejskie przedsiębiorstwo wydało apel do pasażerów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania. Ma to związek z "powtarzającymi się wypadkami".

"W związku z powtarzającymi się wypadkami pasażerów w autobusie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania. Trzymajmy się poręczy oraz uchwytów, aby zapobiec utracie równowagi. Jeśli stoimy, trzymajmy nogi w lekkim rozkroku w celu ustabilizowania pozycji naszego ciała. Gdy siedzimy, unikajmy siadania na krawędzi siedzenia" - informuje MPK.

Reklama

Pracownicy spółki podkreślają, że szczególną ostrożność należy zachować podczas ruszania, hamowania i skręcania pojazdu.

"Gdy autobus dojeżdża do naszego przystanku, używajmy przycisku STOP, nie wykonujmy gwałtownych ruchów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wypadek w autobusie może się dla nas skończyć poważnymi obrażeniami ciała"

Trzymając się uchwytów i poręczy zwiększamy swoje bezpieczeństwo w przypadku np. nagłego hamowania pojazdu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości