Jak co roku do Łysych zjechały tłumy. W katolickim święcie, obchodzonym na Kurpiowszczyźnie w niezwykle barwny i doniosły sposób, wzięły udział tysiące wiernych. Uroczystej procesji przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Ważnym elementem wydarzenia był coroczny konkurs na najpiękniejszą palmę kurpiowską.
Niedziela Palmowa upamiętnia wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół katolicki rozpoczyna Wielki Tydzień czyli przygotowanie do najważniejszych świąt - Wielkiej Nocy. W tym roku uroczystości rozpoczęto od wystawienia palm konkursowych w kościele pw. św. Anny w Łysych. Wierni wzięli udział w uroczystej mszy świętej z procesją barwnych palm.
Po mszy świętej trwały prezentacje artystyczne lokalnych twórców. Imprezie towarzyszyły wystawa i kiermasz sztuki ludowej, kiermasz wydawnictw regionalnych oraz prezentacja gospodarstw agroturystycznych.
Zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji www.moja-ostroleka.pl