"Jest szansa na powrót uczniów do szkół w lutym" - powiedział na w Porannej rozmowie w RMF FM Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Możliwe, że pierwsze decyzje zapadną w przyszłym tygodniu. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce
Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy - zaznaczył gość Roberta Mazurka dodając: W perspektywie tygodnia-dwóch, jeśli ta stabilizacja dotycząca liczby zakażeń będzie się utrzymywać, a być może spadać, to będziemy podejmować decyzje o powrocie do szkół.
Minister Czarnek oświadczył, że w pierwszej kolejności do szkół wrócą uczniowie klas ósmych i maturzyści, "bo oni tego najbardziej potrzebują". Rozważanych jest kilka wariantów powrotu do nauczania stacjonarnego.
Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorowana. Może być tak, że w przyszłym tygodniu będą pierwsze decyzje w tej sprawie - skomentował Przemysław Czarnek.