Reklama

Uczniowie ZSS w Łomży na Turnusie Uśmiechu [FOTO]

14/05/2019 13:55

Maksymalnie możliwa rehabilitacja ruchowa, społeczna, edukacyjna i sensoryczna dzieci i młodzieży - to założenia Turnusu Uśmiechu, w którym uczestniczyło 40 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Szkoła wygrała udział w turnusie w ramach konkursu organizowanego przez Fundację ING Dzieciom. Projekt pn. "Chodź pomaluj mój świat" realizowany był w Ośrodku Banku ING w Wiśle.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przebywali w górach od 29 kwietnia do 10 maja 2019 roku. Podczas turnusu prowadzone były zabiegi relaksacyjne i wyciszające. Uczestnicy brali udział w ruchowych zajęciach rehabilitacyjnych na basenach solankowych pod opieką fizykoterapeutów oraz ratownika, z kolei indywidualna rehabilitacja odbywała się na terenie ośrodka w grocie solnej oraz gabinecie fizykoterapii z udziałem wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Dzieci z ZSS też miały możliwość skorzystania z inhalacji solankowych w grocie solnej.

Całkowity koszt dojazdu, powrotu i pobytu sfinansowany został przez Fundację ING Dzieciom. Większość uczniów zespołu szkół nigdy nie miała możliwości pojawić się w górach. Wyjazd w odmienne geograficznie miejsce był dla nich przygodą życia, tym bardziej, że w programie uwzględniono też piesze wędrówki i zdobywanie szczytów.

Reklama

Zajęcia prowadzone w Wiśle sprzyjały rozwojowi zainteresowań otaczającym światem, ludźmi i przyrodą. Wpłynęły też korzystnie na rozwój procesów myślowych i terapię zaburzonych funkcji. Koordynatorkami projektu były: Justyna Nitkowska i Joanna Wejs-Pruszko.

zdj. nadesłane

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości