Reklama

Ulegli czarowi „załomżenia”

30/12/2017 16:07

- Jak byłam w Łomży, na ostatnie urodziny dostałam aparat. Mój dziadek z babcią zapisali mnie na warsztaty fotograficzne - mówi 10-letnia Zofia Pędzińska z Niemiec, która zdobyła I nagrodę w konkursie fotograficznym „Załomżenie”. Stworzenie pretekstu do „załomżenia się”, czyli zakochania się w Łomży było celem konkursu organizowanego przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej w 600-letnią rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu.

Efekty konkursu - fotograficzne obrazy Łomży utrwalone obiektywem zostały zaprezentowane wczoraj podczas wystawy pokonkursowej „ZAŁOMŻENIE" w galerii Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Na Sienkiewicza 8". Posłużą one także uzupełnieniu materiałów ilustracyjnych do albumu pod tym samym tytułem, którego wydanie planuje się w roku 600-lecia praw miejskich Łomży.

II miejsce w kategorii „Łomża dziś”  ex aequo zajęła Agnieszka Zielewicz i Katarzyna Szymańska.

Jury pośród 16. autorów zdjęć wyróżniło natomiast Michała Mieczkowskiego, Sławomira Przybyłowskiego, Patrycję Świderską i Zbigniewa Żelaznego.

Reklama

Niestety w drugiej kategorii „Łomża dawniej” nie wypłynęły żadne prace. Tutaj uczestnicy nie koniecznie musieli być autorami zdjęć sprzed 1980 roku. Powinni posiadać tylko dostęp i prawo dysponowania oryginalną fotografią, negatywem lub slajdem.

- Liczymy, że w kolejnych edycjach uda nam się zebrać materiał również w tej kategorii – mówi Józef Babiel wiceprezes Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, który wierzy, że w rękach łomżan znajdują się wyjątkowe fotografie sprzed 1980 roku.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości