Reklama

Ulicami Łomży przejdzie Marsz Sybiru

15/09/2020 07:47

Prezydent Łomży, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku oraz Związek Sybiraków Oddział w Łomży zapraszają na łomżyńskie obchody Światowego Dnia Sybiraka:

17 września 2020 r.


- godz. 14:00 – odsłonięcie i poświęcenie tablicy PAMIĘCI ZESŁANYCH PRZEZ SOWIECKIEGO OKUPANTA W LATACH 1940-41 (ul. Sikorskiego 176A - Miejska Hala Targowa),
- Łomżyński Marsz Sybiru do Pomnika Sybiraków u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 11),
godz. 14:45 – złożenie kwiatów przed Pomnikiem Sybiraków,
godz. 15:00 – Msza św. w intencji Zesłańców Sybiru,
- uroczystość dekoracji Medalami „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej oraz honorowymi odznakami Związku Sybiraków (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 11).

Reklama

Źródło: UM Lomza

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości