Przed nami bardzo ciepły tydzień. W dzień temperatury osiągną nawet 33°C. Synoptycy ostrzegają przed upałami II stopnia.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed upałami.
Gorączki w pogodzie powinniśmy się spodziewać od poniedziałku (15.08). Temperatury w okolicach 30°C mają utrzymać się do niedzieli (21.08).
- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C - przewiduje IMGW.
Jest to alert II stopnia.
Źródło: IMGW