Reklama

VII Podlaski Marsz Cieni przeszedł przez Łomżę [FOTO]

17/09/2021 20:51

17 września, w dniu 82. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę ulicami Łomży przeszedł VII Podlaski Marsz Cieni. W taki sposób uczestnicy złożyli hołd Polakom pomordowanym na wschodzie.

Uczestnicy marszu w milczeniu wyruszyli sprzed pomnika 33 Pułku Piechoty na Placu Jana Pawła II i przeszedł ulicami Sienkiewicza, Polową, Zawadzką, Sikorskiego, Wyszyńskiego do Doliny Pamięci przy ul. Katyńskiej. W trakcie pochodu można było usłyszeć blisko 500 nazwisk polskich oficerów zamordowanych na wschodzie, pochodzących bądź związanych z Podlaskiem. Na zakończenie odmówiona została modlitwa za poległych, po czym uczestnicy zapalili światła pamięci. Równocześnie z Marszem, wokół Pomnika Sybiraków „Golgota Wschodu”, prezentowana była wystawa „Kapelani Wojska Polskiego w Katyniu”.

Podlaski Marsz Cieni utworzony był przez członków grup rekonstrukcyjnych w historycznych mundurach polskich żołnierzy i policjantów oraz pilnujących ich funkcjonariuszy NKWD. Na czele kolumny posuwał się “Czarnyj woron” - replika rosyjskiego samochodu więziennego z lat 30/40-tych. 
 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości