Reklama

W czwartek żałoba na terenie miasta

22/01/2020 07:35

Czwartek 23 stycznia będzie w Łomży dniem żałoby poświęconej zmarłemu biskupowi seniorowi Diecezji Łomżyńskiej Stanisławowi Stefankowi - przekazuje Urząd Miejski w Łomży. Stosowną decyzję na wniosek mieszkańców podjął prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Żałoba będzie obowiązywała na terenie miasta. Na jej znak na budynkach Ratusza i jednostek podległych miastu flagi zostaną opuszczone do połowy masztu i przyozdobione kirem.

Biskup Stanisław Stefanek zmarł w piątek 17 stycznia w wieku 84 lat. Był ordynariuszem Diecezji Łomżyńskiej w latach 1996-2011. W 2016 r. nadano mu tytuł honorowego obywatela miasta Łomży. 

Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 23 stycznia. O godzinie 9.00 nastąpi wystawienie ciała w katedrze łomżyńskiej. O godz. 11.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abpa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego; homilię wygłosi Biskup Świdnicki Ignacy Dec. Pochówek ciała zmarłego odbędzie się w katedrze.

Reklama

Przypominamy, że wierni mają możliwość pożegnania Pasterza również dzisiaj. Na środę (22.01) zaplanowano wystawienie trumny z ciałem w kościele pw. Wniebowzięcia NMP (kościół seminaryjny) od godz. 15.00. O godzinie 17.00 eksporta ciała do katedry łomżyńskiej, gdzie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza św. żałobna. Po Mszy św. do godziny 21.00 modlitewne czuwanie Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Łomżyńskiej.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości