Reklama

W Jedwabnem powstanie pierwszy mural

11/05/2020 14:41

Ma on symbolizować masowe wywózki na Syberię, które dotknęły około 500 mieszkańców gminy.

Pierwszy w mieście mural powstanie dzięki współpracy Urzędu Miejskiego w Jedwabnem oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Jedwabieńskiej - przekazują urzędnicy.

Istniejące od niedawna stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na projekt pn. „Mural – Sowieckie deportacje na wschód”. Ma on symbolizować masowe wywózki na Syberię, które dotknęły około 500 mieszkańców gminy. Inicjatorzy chcą uczcić w ten sposób pamięć ofiar sowieckich wywózek na wschód oraz oddać im hołd, a także przypomnieć jedną z najbardziej tragicznych kart w historii narodu Polskiego.

Reklama

Wykonawcą będzie Rafał Roskowiński - polski artysta, doktor sztuk pięknych, malarz muralista i założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu, którego prace podziwiać możemy m.in. w Łomży.

Mural w Jedwabnem będzie gotowy pod koniec wakacji. Koszty w całości pokryte zostaną z kwoty dofinansowania. Powstanie on na murze przy ul. Wojska Polskiego 2. Wnioskodawcy w uzasadnieniu napisali, że ścianę obecnie "pokrywa napis wzywający do agresji i nienawiści". 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości