Reklama

W Łomży pojawi się instalacja upamiętniająca Sybiraków

02/09/2022 15:06

W Łomży zaprezentowana zostanie symboliczna instalacja upamiętniająca mieszkańców II Rzeczypospolitej zesłanych w głąb Związku Sowieckiego. Zobaczymy ją przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

"Przygotowana przez pracowników białostockiego Muzeum Pamięci Sybiru ekspozycja "RzeczyViste" ma w swej nieszablonowej wymowie zwrócić uwagę na tragiczny los dziesiątek tysięcy polskich obywateli wywiezionych w latach 1940-1941 w głąb Związku Sowieckiego. Instalacja składa się przedmiotów codziennego użytku, przed którymi znajdzie się płytka z krótkim opisem losów jego właściciela (imię, wiek, miejsce zsyłki)" - informuje Urząd Miejski w Łomży.

Mieszkańcy Łomży będą mogli obejrzeć instalację 11 września br. w godzinach 10:00 – 16:00. Zostanie ona zaprezentowana przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w sąsiedztwie Pomnika Zesłańców Sybiru.

Reklama

 

Źródło: UM Łomża / zdj. Muzuem Pamięci Sybiru

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości