Reklama

W Łomży uczczono rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego [FOTO]

01/08/2021 17:58

Dziś przypada 77. rocznica największego podczas drugiej wojny światowej, zorganizowanego przez Armię Krajową, zbrojnego wystąpienia przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Z tej okazji, nie tylko w stolicy naszego kraju, obchodzone są uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego.

Łomża również nie zapomniała uczcić bohaterów tamtych dni.  W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, pod pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego i Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej oraz w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego złożone zostały kwiaty. 

Uroczystość punktualnie o godz. 17:00 rozpoczął dźwięk syren rozlegających się nad miastem.

Powstanie Warszawskie trwało 63 dni i było największą akcją zbrojna podziemia niepodległościowego w okupowanej przez hitlerowskie Niemcy Europie.  Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje nadal przedmiotem debat i gorących polemik.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości