O godz. 8:41, w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej, zawyły syreny alarmowe. 12 lat temu doszło do katastrofy rządowego Tupolewa, którym na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej leciała polska delegacja najwyższych władz państwowych.
Obchody 82. rocznicy zbrodni katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się w Łomży o godz. 8:00. Po wysłuchaniu syren, Apelu Pamięci i salwie honorowej, delegacje złożyły kwiaty przed Pomnikiem Sybiraków i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej , po czym udały się do pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby wziąć udział we Mszy świętej w intencji Ojczyzny.