Zbliża się 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia o godz. 17:00 uruchomione zostaną syreny alarmowe.
1 sierpnia o godz. 17:00 złożone zostaną kwiaty przed pomnikami Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu Łomżyńskiego oraz Żołnierzy Podziemia Narodowego Ziemi Łomżyńskiej przy Szkole Muzycznej (Al. Legionów 36), a następnie w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. kard. Wyszyńskiego 11). Na jedną minutę, włączone zostaną syreny alarmowe na terenie całego województwa.
Łomżyńscy urzędnicy zachęcają, by w tym czasie zatrzymać się na moment i w ten sposób upamiętnić poświęcenie Powstańców Warszawskich z 1944 roku.
Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.