Reklama

Karma, leki i ocieplone budy. ZGO i władze miasta wspierają "Arkę" w walce z mrozami [FOTO i VIDEO]

03/02/2026 15:36

Gdy temperatury spadają poniżej zera, każda forma pomocy ma ogromne znaczenie. Przekonali się o tym podopieczni schroniska „Arka” w Łomży, które odwiedzili dziś przedstawiciele ZGO i władz miasta.

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” w Łomży odwiedzili dziś przedstawiciele Zakładu Gospodarowania Odpadami na czele z prezesem Bartoszem Niebrzydowskim i zastępca prezydenta miasta Łomży Andrzej Stypułkowski. Przywieźli oni karmę i leki dla psów, a także wolontariuszy, którzy włączyli się w pomoc czworonogom.

- Cieszymy się, że w tym ciężkim okresie przy dwudziestokilku stopniowych mrozach możemy wspomóc nasze schronisko, działające na terenie naszego miasta. Przywieźliśmy karmę i leki dla psów- powiedział Andrzej Stypułkowski.

Reklama

Pracownicy ZGO od kilku dni angażują się w pomoc bezdomnym psom. W sobotę, a także dzisiaj ocieplają budy, aby zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki w tym ciężkim okresie.

- Jako spółka mamy zaszczyt włączyć się w tę inicjatywę. Niezwykle cieszy nas oddolne i szczere, zainteresowanie pracowników, którzy pomimo tych mrozów bardzo chętnie i bezinteresownie pomagają- mówił Bartosz Niebrzydowski.  

Pomoc niezwykle cieszy pracowników schroniska. W tym roku, z uwagi na niezwykle trudną aurę, sytuacja psów była wyjątkowo ciężka.

Reklama

- W tym okresie trzeba zadbać o dobre pożywienie, o wodę i żeby miały ciepło, dlatego docieplamy budy. Bardzo pomogli nam chłopaki z ZGO- wskazała Olga Tarnawska, kierownik schroniska „Arka”.

W pomoc zwierzętom bardzo chętnie włączają się mieszkańcy miasta, którzy licznie przynoszą karmę, ubranka i inne potrzebne rzeczy dla czworonogów.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/02/2026 15:43
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości