W najbliższą niedzielę warto przyjechać do Nowogrodu. Dokładnie o godz. 14:00, obok schronu bojowego przy moście, rozpocznie się tradycyjna już inscenizacja walk z 1939 roku. Będzie to czternaste tego typu wydarzenie, które za każdym razem przyciąga zaciekawionych mieszkańców całego regionu.
1 września o godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza Św. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie. Po wspólnej modlitwie uczestnicy uroczystości śpiewając pieśni patriotyczne i wraz z chórem kościelnym przejdą pod odnowiony pomnik "Młodym Bohaterom", który poświęci ksiądz proboszcz Remigiusz Krajewski. Następnie delegacje i zaproszeni goście złożą wiązanki kwiatów.
Inscenizacja odbędzie się 1 września 2019 roku, obok schronu bojowego przy moście w Nowogrodzie. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14:00.
Zadaniem inscenizacji walk o Nowogród jest przypominanie jej znaczenia i bohaterstwa obrońców Ojczyzny. Bitwa pod Nowogrodem z kampanii wrześniowej 1939 nie znalazła miejsca w powszechnie znanej historii II wojny światowej, choć to właśnie tu przez kilka dni polskie załogi broniły Narwi - jak to określali Niemcy - "z zażartą wściekłością".
