Reklama

W niedzielę Inscenizacja Walk o Nowogród z 1939 roku

28/08/2019 09:23
01

Nowogród, schron bojowy przy moście godz: 14:00

W najbliższą niedzielę warto przyjechać do Nowogrodu. Dokładnie o godz. 14:00, obok schronu bojowego przy moście, rozpocznie się tradycyjna już inscenizacja walk z 1939 roku. Będzie to czternaste tego typu wydarzenie, które za każdym razem przyciąga zaciekawionych mieszkańców całego regionu.

1 września o godz. 12:00 odprawiona zostanie Msza Św. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Nowogrodzie. Po wspólnej modlitwie uczestnicy uroczystości śpiewając pieśni patriotyczne i wraz z chórem kościelnym przejdą pod odnowiony pomnik "Młodym Bohaterom", który poświęci ksiądz proboszcz Remigiusz Krajewski. Następnie delegacje i zaproszeni goście złożą wiązanki kwiatów.

Inscenizacja odbędzie się 1 września 2019 roku, obok schronu bojowego przy moście w Nowogrodzie. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14:00. 

Reklama

Zadaniem inscenizacji walk o Nowogród jest przypominanie jej znaczenia i bohaterstwa obrońców Ojczyzny. Bitwa pod Nowogrodem z kampanii wrześniowej 1939 nie znalazła miejsca w powszechnie znanej historii II wojny światowej, choć to właśnie tu przez kilka dni polskie załogi broniły Narwi - jak to określali Niemcy - "z zażartą wściekłością".

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości