Reklama

W piątek można jeść mięso. Biskup udzielił dyspensy

07/06/2023 07:30

9 czerwca, czyli w piątek po Bożym Ciele, będzie można jeść mięso. Biskup łomżyński Janusz Stepnowski wydał specjalny dekret.

W każdy piątek katolicy powinni wstrzymywać się od spożywania mięsa. Nie będzie to konieczne w najbliższy piątek. Biskup łomżyński wydał dekret w sprawie dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dnia 9 czerwca 2023 r.

"Mając na względzie, że piątek 9 czerwca br. przypadający po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności" - czytamy w dekrecie biskupa Janusza.

Reklama

          

                                    

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości