Reklama

W słusznym celu! Otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro

31/08/2018 05:57

Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych i Naczelna Organizacja Techniczna w Łomży zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Bożeny Mozyro „Łomża i Wilno w kolorach”, które odbędzie się 7 września 2018 r. w Galerii Pod Arkadami. Wystawie pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, towarzyszy aukcja zdjęć. Środki zdobyte z licytacji zostaną przekazane na budowę oddziału hospicyjnego dla dzieci w Wilnie przy ul. Rossa 6.

Wystawa składa się z 50. obrazów, z których 34 wykonane zostały w czerwcu 2018 roku w trakcie obchodów 600-lecia Łomży oraz 16 obrazów będących darem autorki przedstawiające piękno Wilna.  Pani Bożena Mozyro to wileńska Polka, znana w Polsce i na Litwie z licznych wernisaży fotograficznych, na których przedstawia piękno przyrody i dzieła cywilizacji. Mottem wystawy łomżyńskiej jest również piękno przyrody, ciekawi ludzie i interesujące obiekty historyczne miasta. Zdjęcia wykonane przez artystkę w  technice elektronicznej zostały wydrukowane na specjalnym impregnowanym płótnie rozpiętym na drewnianych blejtramach tworzące często wrażenie, że ma się do czynienia w obrazem malowanym w technice olejnej.

Wystawa zrealizowana przy udziale środków finansowych z budżetu miasta Łomża czynna będzie do 27 września.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości