Reklama

Walizka otwarta po raz 30 [VIDEO]

30/05/2017 13:04

Otwarcia jubileuszowej, 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka dokonał dziś w Teatrze Lalki i Aktora prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na tegoroczny Festiwal, oprócz przedstawień konkursowych, złoży się wiele wydarzeń towarzyszących.

Jak stwierdził podczas otwarcia dyrektor Festiwali i jednocześnie Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk, organizatorzy otrzymali aż około 150 zgłoszeń, z czego do konkursu głównego wybranych zostało zaledwie 14 teatrów. Tak wielka konkurencja gwarantuje najwyższy poziom artystyczny, do czego łomżyńska "Walizka" przez lata zdążyła przyzwyczaić.

- Dla mnie, dyrektora Festiwalu i dla moich pracowników, jest to rzeczywiście bardzo poruszająca chwila, że po raz 30 z tej sceny mogę Państwa zaprosić na Festiwal - mówił dyrektor Antoniuk witając przybyłych na uroczyste otwarcie blisko 200 gości.

Reklama

Na inaugurację Festiwalu wystawiony został spektakl "Pies tułacz" w wykonaniu teatru Divadlo PIKI ze Słowacji.

Jeszcze dziś, o godz. 19.00 na Starym Rynku, odbędzie się miejskie otwarcie Festiwalu, podczas którego ze spektaklem "THE BLACK BLUES BROTHERS" zaprezentuje się teatr Circo e Dintorni z Włoch.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości