Weteran wojny w Iraku kandydatem SLD na prezydenta Łomży [VIDEO i FOTO]

22/08/2018 15:20

Na dzisiejszej konferencji SLD przedstawiony został kandydat tej partii na prezydenta miasta Łomża. Został nim lekarz chirurg i weteran wojny w Iraku Dariusz Janicki. Na prezentację kandydata do Łomży przyjechał m.in. przewodniczący struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Na konferencji zjawił się również były prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.

Dzisiaj o godz. 15.30 na Starym Rynku odbyło się przedstawienie kandydata na prezydenta Łomży z listy SLD. W nadchodzących wyborach samorządowych o fotel prezydenta miasta ubiegać się będzie Dariusz Janicki, który jest byłym żołnierzem zawodowym, pracującym w pogotowiu ratunkowym i w szpitalnym oddziale ratunkowym.

- Kandyduję na prezydenta Łomży, bo chciałbym realizować lewicową wizję rozwoju naszego miasta. Bez jakiegoś ideologicznego zacietrzewienia, ale też bez odżegnywania się tradycji polskiej lewicy. Przede wszystkim chcielibyśmy być bliżej ludzi – mówi Dariusz Janicki, kandydat na prezydenta Łomży.

Dariusz Janicki przedstawił, iż chciałby obniżyć koszty związane z posyłaniem dzieci do przedszkoli, co miałoby spowodować szybszy powrót rodzica na rynek zawodowy. Zwrócił też uwagę, że w mieście jest dużo seniorów, którzy wymagają lepszej opieki, o którą będzie się dla nich starał. Łomża miałaby również stać się miastem turystycznym.

- Chcielibyśmy, żeby Łomża była miejscem atrakcyjnym zarówno do życia, jak i do prowadzenia działalności gospodarczej, żeby była miastem innowacyjnym – dodaje kandydat z list SLD.

- Wychodzimy z takiego założenia, że jeżeli faktycznie w Polsce jest lepiej, a jest. Jeżeli sytuacja jest taka, że jest więcej środków do podziału to ludzie, obywatelki i obywatele powinny z tego realnie korzystać. Dlatego w całym kraju będziemy realizowali takie rzeczy jak domy dzienne opieki i pomocy osobom starszym. Kwestia przedszkoli, kwestia żłobków, kwestia darmowych transportów. To są wszystkie te rzeczy, które w pewnej chwili powinny zostać w wielu miastach zrealizowane – mówi przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Szef SLD podkreślił, że teren Łomży i województwa podlaskiego został przez sojusz w ostatnim czasie zaniedbany, ale zapowiedział, że to się zmieni.

- Chcemy być aktywniejsi, chcemy być rozsądniejsi, chcemy być mądrzejsi. Tu mieliśmy prezydenta, tu mieliśmy dobrych radnych. Mamy z resztą Pietroczuka do tej pory. Liczę na to, że w tym środowisku, w tym województwie będziemy mieli przynajmniej trzech radnych wojewódzkich – mówi Włodzimierz Czarzasty.

Swoją sylwetkę na Starym Rynku w Łomży przedstawił także Sławomir Gromadzki, rolnik z Małego Płocka, który otrzymał rekomendację jako „jedynka” w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/12/2024 14:53

Najnowsze rolki



Najnowsze wiadomości