Reklama

Wiceminister Andruszkiewicz w Łomży wręczył samorządowcom symboliczne czeki z „tarczy antykryzysowej” [VIDEO i FOTO]

05/07/2020 18:36

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz wręczył dziś samorządowcom z Łomży i powiatu łomżyńskiego symboliczne czeki z Funduszu Inwestycji Samorządowych. To rządowe wsparcie dla lokalnych samorządów, których budżety ucierpiały w związku z epidemią koronawirusa.

Do miast i gmin powiatu łomżyńskiego trafi ponad 20 mln zł. Pozwoli to na dokończenie zadań inwestycyjnych lub będzie stanowić wkład własny, konieczny do realizacji wcześniej zaplanowanych zadań.

- Chcemy, by te środki zasilały budżety samorządów lokalnych i były przeznaczane przede wszystkim na inwestycje. Pomoże to w wyjściu z kryzysu po pandemii koronawirusa - mówił Adam Andruszkiewicz.

Najwięcej, bo ponad 9 mln zł trafiło do Łomży.

- Te pieniądze są dla nas, jak przysłowiowa manna z nieba, dzięki tym środkom będziemy mogli zrealizować i zaplanować wcześniej obiecane naszym mieszkańcom inwestycje – mówił obecny na uroczystości starosta powiatu łomżyńskiego Lecha Szabłowski, którego powiat otrzymał dziś ponad 2 miliony.

Reklama

Pieniądze mają być przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek, bez zbędnej biurokracji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości