Za nami 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wolontariuszy, mieszkańców oraz firm partnerskich udało się zebrać ponad sto tysięcy złotych.
Tegoroczny, łomżyński finał akcji odbył się wczoraj, 25 stycznia w Galerii Veneda. Hasłem przewodnim zbiórki było „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”. Zebrane środki pomogą doposażyć oddziały gastroenterologii dziecięcej w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i zabiegowy.
Mieszkańcy Łomży i okolic po raz kolejny wykazali się wielkim sercem. W sumie zebrano 110 tys. 281 złotych i 97 groszy. Wciąż trwają aukcje, więc finalna kwota jeszcze wzrośnie.
- Chęć pomagania drugiemu człowiekowi to jest wartość ponadczasowa. Jeżeli ktoś ma potrzebę wsparcia to jest tutaj. To cieszy i mam nadzieję, że zawsze to będzie wyznacznikiem. Empatia jest najważniejszą wartością- powiedziała Monika Orłowska, szefowa łomżyńskiego sztabu WOŚP.
Reklama
Wskazała ona przy tym, że to wszystko mogło zaistnieć dzięki poświęceniu wielu ludzi, którzy aktywnie zaangażowali się w organizację finału. Na terenie Łomży i okolic kwestowało 92 wolontariuszy a samą akcję wsparło wiele prywatnych firm a także służby mundurowe.
- Zawsze warto pomagać, a WOŚP pokazuje, że im nas więcej tym fajniej ta pomoc wychodzi. Ja od zawsze wspieram orkiestrę. Zanim zostałam posłanką organizowałam koncerty podczas WOŚP i była to świetna praca- powiedziała posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.
Reklama
Zauważyła ona przy tym, że coraz młodsi ludzie angażują się w organizację finału, co pozwala z optymizmem patrzyć na przyszłość akcji.
Kwesta, licytacje, warsztaty, a także zabawy i przede wszystkim koncerty przyciągnęły na łomżyński finał tłumy ludzi, którzy chcieli wspomóc akcję i podzielić się dobrym sercem.
Pomoc i wsparcie WOŚP przekazały również władze samorządowe.
- Chcemy przyczyniać się do tego aby ta organizacja była coraz lepsza i żeby zbierano więcej pieniędzy. Korzystają z tego nasze szpitale, jak chociażby Wojewódzki Szpital w Łomży- mówił członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek deklarując, że samorząd województwa zawsze będzie wspierał akcję.
Reklama
Sam finał zakończył się tradycyjnym „Światełkiem do Nieba”.