Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Zakładu Karnego w Czerwonym Borze uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej.
Funkcjonariusze i pracownicy cywilni, kierownictwo jednostki i zaproszeni goście, oddali hołd zamordowanym przez sowietów strzałem w tył głowy w kaźniach Miednoje, Katynia czy Ostaszkowa.
"Miejscem uroczystości był skwer na terenie zakładu karnego, na którym w zeszłym roku odsłonięto pamiątkowe tablice poświęcone funkcjonariuszom przedwojennej Straży Więziennej z łomżyńskiego więzienia aspirantowi Franciszkowi Kućmierowskiemu i aspirantowi Antoniemu Binkiewiczowi, którzy zostali zamordowani w Katyniu" - informuje mjr. Dariusz Śmiechowski z ZK w Czerwonym Borze.
Reklama
Więziennicy i zaproszeni goście złożyli wiązanki przed tablicami. Zapalili również symboliczne, biało-czerwone znicze.
Zdj.mjr Dariusz Śmiechowski