Do schroniska "Arka" trafiły budy dla zwierząt. Prezenty przyjechały z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.
Budy dla psów, kotów i małych zwierząt wykonali więźniowie.
"Zima to okres bardzo trudny dla ludzi i zwierząt. A porzucone zwierzęta o tej porze roku są praktycznie skazane na pewną śmierć. Takie instytucje jak Schronisko dla Bezdomnych Psów „Arka” w Łomży są ratunkiem, ale by móc skutecznie ratować potrzebne są gorące ludzkie serca i … środki. Tych pierwszych w Służbie Więziennej nie brakuje, a te drugie udało się wygospodarować łącząc przysłowiowe przyjemne z pożytecznym. Budy, które z Czerwonego Boru trafiły do „Arki” powstały jako sprawdzian umiejętności stolarskich słuchaczy-więźniów na niedawno zakończonym kursie. Do solidnych psich, kocich i nie tylko kwater dołączyliśmy kilkadziesiąt koców, które ocieplą zimową aurę czworonogom" - informuje ZK w Czerwonym Borze.
Reklama
zdj. ZK Czerwony Bór