Do Polski napłynęło ciepłe powietrze znad północnej Afryki, które sprawi, że początek nowego tygodnia będzie słoneczny i bezopadowy. Na termometrach możemy zobaczyć dziś ponad 20 stopni Celsjusza.
Z synoptycznej prognozy IMGW wynika, że w poniedziałek i wtorek praktycznie w całym kraju ma być słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia powyżej 20°C – od 19°C na wschodzie i nad morzem do 28°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, chwilami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h.
W środę przelotne opady deszczu oraz burze możliwe będą na zachodzie i południu, na pozostałym obszarze kraju nadal będzie dużo słońca. Temperatura maksymalna od 19°C na wschodzie do 25°C na południowym zachodzie. Nadal wiał będzie umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni wiatr (w porywach do 60 km/h na północy kraju).
Od czwartku ma być już nieco chłodniej, na niebie zobaczymy więcej chmur. Pojawią się też opady, głównie o charakterze przelotnym, a w piątek i sobotę miejscami również burze. Do soboty nocami temperatura minimalna powietrza od 5°C na wschodzie do około 10°C na zachodzie i nad morzem. Temperatura maksymalna od 13°C na północy do 18°C na południu i zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.
Niedziela ma być za to pogodna i bez opadów. W nocy będzie nieco chłodniej, od 4°C do 8°C, natomiast w dzień delikatnie cieplej, od 15°C do 19°C. Wiatr słaby, zachodni.