Reklama

Wniosek radnych w sprawie przedszkola do poprawki

20/05/2022 14:14

Kilka dni temu grupa radnych wystąpiła do przewodniczącej Rady Miejskiej Łomży z wnioskiem o wprowadzenie pod obrady najbliższej sesji projektu uchwały w sprawie zamiaru włączenia Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży w strukturę Szkoły Podstawowej nr 2. Póki co tak się nie stało…

Okazuje się, że wniosek musi zostać poprawiony, gdyż podpis przewodniczącej Alicji Konopki jest nieczytelny i nie spełnia wymogów formalnych. Nieprawidłowości dopatrzył się podczas ostatniej Komisji Edukacji i Kultury radny Andrzej Grzymała.

- Przy ewentualnym połączeniu obu tych jednostek oświatowych nie byłoby żadnych zwolnień pracowników. To jest dla nas najistotniejszy argument – przekazał radny Marcin Dębek w rozmowie z naszą redakcją.

Przypomnijmy, że pod wnioskiem oprócz Dębka podpisali się radni różnych klubów: Waldemar Cieślik, Hanka Gałązka, Wiesław Grzymała, Marianna Jóskowiak, Alicja Konopka.

Reklama

Jak argumentują, podstawową przesłanką do podjęcia tego typu uchwały są względy ekonomiczno-finansowe, skutkujące pomniejszeniem wydatków na obsługę administracyjno-księgową. Połączenie obu placówek miałoby nastąpić od 1 stycznia 2023 roku.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości