Reklama

Wojsko opanowało Śniadowo [FOTO]

28/04/2019 12:55

W Śniadowie z okazji święta 3 Pułku Strzelców Konnych trwa militarny piknik. Na śniadowski rynek zjechali żołnierze m.in. 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Nie zabrało przedstawicieli wojsk sojuszniczych. Amerykanom z 2 Batalionu 2 Pułku Kawalerii najbardziej smakowały pieczone w ognisku polskie kiełbaski.

Miejsce organizacji „Święta Pułkowego” nie jest przypadkowe, to na Rynku w Śniadowie stoi pomnik – głaz upamiętniający poległych żołnierzy 3 Pułk Strzelców Konnych podczas kampanii wrześniowej . Na początku II wojny światowej oddział ten walczył w okolicach Śniadowa i Czerwonego Boru.

Oficjalną część obchodów rozpoczęła msza św. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie. Następnie żołnierze, zaproszeni goście, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz lokalnych przy mogile żołnierzy 3 Pułku Strzelców Konnych spoczywających na cmentarzu w Śniadowie uczestniczyli w apelu poległych.

Reklama

Po części oficjalnej na Rynku w Śniadowie rozpocznie się piknik militarny, gdzie 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana wystawiła swój sprzęt wojskowy.  Można będzie zasiąść za sterami pojazdów bojowych, postrzelać, zobaczyć wyszkolenie wojska podczas musztry paradnej oraz wysłuchać koncertu dziecięcej gminnej orkiestry dętej działającej przy GOK Śniadowo.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości