Zwodowaniem łodzi patrolowej łomżyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowia Ratunkowego rozpoczęło sezon. Jak zapowiada nowy prezes WOPR-owców dyżury ratownicze na Narwi będą pełnione w długi weekend majowy, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.
- Na dzień dzisiejszy nasz budżet jest znikomy. Pewne środki musimy przesunąć, żeby cztery majowe dni spokojnie przepływać – zwierza się nam prezes Tomasz Malinowski.
Co z dyżurami po długim weekendzie? Łomżyński WOPR czeka na środki z budżetu miasta.
- Dostaliśmy dużo skromniejsze dofinansowanie z urzędu wojewódzkiego niż planowaliśmy, więc ten sezon jest dla nas problematyczny – żali się Malinowski, który sam przyznaje, że w tym przypadku o przyznaniu środków finansowych mógł zadecydować źle napisany projekt. – W liście rankingowej jesteśmy na ostatnim miejscu – dodaje prezes.