Za nami kolejne wycieczki zabytkowym autobusem, który jeździł po Łomży 40 lat temu, jako czerwoniak.
Wczoraj mieszkańcy Łomży, turyści oraz wszyscy, którzy interesują się historią komunikacji miejskiej mieli okazję przeżyć niepowtarzalną podróż zabytkowym autobusem - wyprodukowanym w 1992 roku Autosanem H9-35, należącym do Dariusza Łady. W podróży wzięło udział około 70 osób i nie były to tylko osoby dorosłe, ale całe rodziny z dziećmi oraz dziadkowie z wnukami.
Odjazdy odbyły się tego dnia trzy razy o godzinach: 12:00, 13:00 i 14:00 z przystanku autobusowego znajdującego się na Starym Rynku. Kierowca Autosanu przewiózł chętne osoby różnymi trasami, prowadzącymi po ulicach Łomży oraz na Górę Królowej Bony. Przejażdżki trwały około 30 minut.
Warto wspomnieć, że część uczestników obejrzało również wystawę "Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży", która przybliża historię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji od momentu powstania w roku 1969 do czasów współczesnych. Składają się na nią fotografie, dokumenty, bilety, karty miejskie, pamiątki i różnego rodzaju przedmioty związane z MPK. Wystawę można zwiedzać aż do 20 października w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży.