Reklama

Wspólne czytanie "Przedwiośnia"

07/09/2018 05:55

Już w sobotę 8 września odbędzie się 7. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Łomżyńska inicjatywa rozpocznie się o godz. 10.00 na deptaku przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Długiej 13. Może w nią się włączyć każdy. 

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna zapoczątkowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Pierwszą czytaną lekturą był "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza. W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę internauci wybrali "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

- Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – pisze w swoim liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Reklama

Czytanie fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego rozpocznie się o godz. 10.00 na deptaku przed budynkiem MBP przy ul. Długiej 13. W programie nie zabraknie również innych atrakcji tj. warsztatów edukacyjnych, śpiewania pieśni patriotycznych czy kiermaszu książek. Odbędzie się ponadto podsumowanie konkursu "Zaczytana Łomża".

- Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców, wspólnie włączmy się w tę piękną inicjatywę – zaprasza prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości