W niedzielę 28 czerwca 2020 r. wybieramy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Głosowanie będzie możliwe od godz. 7.00 do 21.00. W związku z tym, że wybory zostaną przeprowadzone w trakcie pandemii COVID-19, w lokalach wyborczych będą obowiązywać dodatkowe zasady. Jak głosować w lokalu wyborczym?
Głosujemy w lokalach zgodnie z miejscem stałego zamieszkania:

Przypominamy o zmianie siedziby komisji nr 18 – mieszkańcy ulicy Bolesława Prusa wyjątkowo w tych wyborach głosują w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Władysława Reymonta 9 (w Przedszkolu Publicznym nr 9 przy ul. Bolesława Prusa 11A prowadzony jest remont uniemożliwiający przeprowadzenie w nim głosowania).
Aby nasz głos był ważny, głosować możemy tylko na 1 kandydata stawiając znak X w kratce obok jego nazwiska. Przypominamy o konieczności zabrania ze sobą dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.
Przy wejściu do lokalu będzie się znajdował dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. W środku obowiązkowo trzeba zakryć usta i nos oraz utrzymywać 1,5 metrowy odstęp od innych osób.
Żeby otrzymać kartę do głosowania, trzeba pokazać komisji dokument potwierdzający tożsamość. Członkowie komisji mogą poprosić o odsłonięcie twarzy w celu weryfikacji.
Po otrzymaniu karty należy zagłosować na wybranego kandydata, złożyć ją na pół i wrzucić do urny. Dla bezpieczeństwa warto zabrać ze sobą do lokalu własny długopis.
