Synoptycy IMGW wydali dla naszego regionu ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Tym razem jest to alert II stopnia.
Ostrzeżenie przed marznącymi opadami pojawiło się wczoraj i miało obowiązywać dziś do godz. 13:00. Synoptycy właśnie przedłużyli jego ważność i podnieśli stopień. Od godz. 12:47 w naszym regionie obowiązuje już alert II stopnia, który ma być ważny do godz. 18:00.
Lokalnie nadal mogą występować słabe, marznące opady deszczu lub mżawki powodujące gołoledź - informuje Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie II stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia"