6 stycznia przez miasto przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku zaplanowano kilka zmian. Dotyczą zarówno grona organizatorów, jak i miejsca, gdzie orszak zakończy swoją trasę.
Przed nami święto Trzech Króli. Tak, jak w poprzednich latach, również i w tym roku połączone jest ono z przejściem barwnego korowodu. Orszak rozpocznie się mszą św. w trzech parafiach: Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli oraz Michała Archanioła (parafia katedralna) o godz. 12.00, po czym nastąpi przejście na plac przed szpitalem wojewódzkim (to nowość, bo w poprzednich latach orszak kończył swoją trasę przy ul. Księżnej Anny). Tam, na scenie, odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli. Każdy uczestnik orszaku otrzyma specjalną koronę.
- Czas pandemii pokazuje społeczeństwu każdego dnia jak wielką i ważną pracę wykonują służby medyczne. Tak chcemy okazać wdzięczność pracownikom szpitala i zanieść nadzieję chorym oraz ich rodzinom. Pokłon Trzech Króli niech będzie wyrazem szacunku, a wspólne kolędowanie niech wniesie nadzieję, ukoi ból przynosząc miłość i pojednanie. Przygotujmy stroje kolędnicze - nie tylko dla najmłodszych. Niech także dorośli odważnie podejmą piękne tradycje kolędnicze - apeluje w ogłoszeniach duszpasterskich pw. Krzyża Świętego w Łomży.
Reklama
Wydarzenie organizują parafie Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli oraz Michała Archanioła (wcześniej miejsce to zajmowała parafia Bożego Ciała).