Reklama

Wyjątkowy Orszak Trzech Króli. Będzie podziękowaniem dla medyków

02/01/2022 13:27

6 stycznia przez miasto przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku zaplanowano kilka zmian. Dotyczą zarówno grona organizatorów, jak i miejsca, gdzie orszak zakończy swoją trasę.

Przed nami święto Trzech Króli. Tak, jak w poprzednich latach, również i w tym roku połączone jest ono z przejściem barwnego korowodu. Orszak rozpocznie się mszą św. w trzech parafiach: Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli oraz Michała Archanioła (parafia katedralna) o godz. 12.00, po czym nastąpi przejście na plac przed szpitalem wojewódzkim (to nowość, bo w poprzednich latach orszak kończył swoją trasę przy ul. Księżnej Anny). Tam, na scenie, odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli. Każdy uczestnik orszaku otrzyma specjalną koronę.

- Czas pandemii pokazuje społeczeństwu każdego dnia jak wielką i ważną pracę wykonują służby medyczne. Tak chcemy okazać wdzięczność pracownikom szpitala i zanieść nadzieję chorym oraz ich rodzinom. Pokłon Trzech Króli niech będzie wyrazem szacunku, a wspólne kolędowanie niech wniesie nadzieję, ukoi ból przynosząc miłość i pojednanie. Przygotujmy stroje kolędnicze - nie tylko dla najmłodszych. Niech także dorośli odważnie podejmą piękne tradycje kolędnicze  - apeluje w ogłoszeniach duszpasterskich pw. Krzyża Świętego w Łomży.

Reklama

Wydarzenie organizują parafie Krzyża Świętego, św. Andrzeja Boboli oraz Michała Archanioła (wcześniej miejsce to zajmowała parafia Bożego Ciała). 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości