Funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę skody. Okazało się, że młody mężczyzna zdecydował się na jazdę po spożyciu alkoholu.
Do zatrzymania kierowcy doszło wczoraj, tuż przed godziną 16:00 na drodze wojewódzkiej nr 645 relacji Łomża - Nowogród. Powodem kontroli były niesprawne światła w pojeździe.
- Gdy zatrzymali go do kontroli, wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący skodą 31-latek ma ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że wypił 3 piwa o 10 rano i był przekonany, że jest już trzeźwy - relacjonuje KMP Łomża.
Mężczyzna stracił prawo jazdy. Jego losem zajmie się sąd.
Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża