Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Klub Wojskowy 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego zapraszają na wystawę fotografii Zbigniewa Ciborowskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 kwietnia 2023 roku o godzinie 18.00 w Galerii N, Al. Legionów 133 w Łomży. W programie koncert akordeonowy w wykonaniu autora wystawy i zaproszonych gości. Wstęp wolny.
Zbigniew Ciborowski
Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Posiada tytuł Artysty fotografika (AFRP nr. Leg. 315). Odznaczony medalem Za zasługi dla fotografii polskiej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski. Fotografuje i popularyzuje fotografię od 50 lat. Był wykładowcą fotografii w WSP Olsztyn oraz PLSP w Łomży. Uprawia różne rodzaje i techniki fotograficzne: fotografię analogową, fotografię cyfrową w tym: collage fotograficzny, fotomontaż, fotografia makro i fotografię podróżniczą. Szczególnie zainteresowany fotografią pejzażu i reportażem socjologicznym (humanistycznym). Autor wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w wielu wystawach zbiorowych, konkursach i prezentacjach krajowych i międzynarodowych gdzie otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Autor albumów fotograficznych: Paryskie wędrówki, Norwegia, Hamburg, Praga, Narew moja rzeka, Kijów i innych. Był członkiem i okresowo prezesem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, współzałożyciel Klubu Fotografii NURT w Łomży, komisarz i współorganizator prezentacji dorobku fotografików północno-wschodniej Polski: Światłoczuli 2000 i Światłoczuli 2011.
Źródło: nadesłane