Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza wszystkich serdecznie na wystawę jubileuszową pn. "40 lat Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików", która odbędzie się 27 listopada 2024 roku o godz. 17.00 w galerii przy ul. Długiej 13 w Łomży.
Na wystawę składają się prace malarskie i grafiki członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, którzy świętują jubileusz 40-lecia istnienia swojej organizacji. Ekspozycja oferuje mozaikę dzieł o różnorodnej tematyce, reprezentujące różne podejścia, stylistyki i środki wyrazu. Korzystając z pełni twórczej swobody, autorzy przekładają złożoność świata na sugestywny język metafor i symboli. Harmonijne oddziaływanie formy i treści sprawia, że każde dzieło, zarówno realistyczne jak abstrakcyjne, zaprasza do dialogu i pobudza widza do poszukiwania własnych odniesień.
Uczestnicy wystawy: Agnieszka Adam, Joanna Adamek, Maria Baster-Grząślewicz, Elżbieta Bogusławska, Anna Boszko, Katarzyna Chodyń-Semczuk, Ryszard Chojnowski, Irena Filipowicz, Maka Gadowska, Danuta Glińska, Anna Grzybowska, Ryszarda Łucja Jagielska, Małgorzata Jaworska, Kajetan Kreutz-Majewski, Waldemar Kusal, Elżbieta Kwiatkowska, Krzysztof Łaźny, Anna Łącka, Maria Macięga, Iwona Nielubowicz, Jolanta Noga, Michał MOST Ostaniewicz, Elżbieta Owczarek, Roma Pejda, Zofia Piotrowska, Iwona Piszczelska, Magdalena Piwko-Chudzik, Urszula Poncyljusz, Danuta Popławska, Katarzyna Poszwińska, Olga Prokop-Miśniakiewicz, Anna Przybyszewska, Teresa Radomyska-Kusal, Krystyna Rafalska, Piotr Rembieliński, Barbara Retmaniak, Krzysztoff Skain May, Woytek Smółkowski, Hanna Szoll, Barbara Trojanowska.
Ekspozycji towarzyszy obszerny, bogato ilustrowany katalog „Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików – 40 lat”.