Na doroczną wystawę koni zaprasza w najbliższą niedzielę, 1 lipca Gmina Piątnica. Od godz. 10.00 w stadninie koni FORTECA Fort II w Piątnicy, która jest współorganizatorem wystawy, będziemy mogli podziwiać konie zimnokrwiste i przyjrzeć się premiowaniu źrebiąt.
Wystawa w Piątnicy to już kolejna impreza tego rodzaju. Jak co roku gromadzi ona liczne grono hodowców i ich pupili. Zapewne w tym roku również przyciągnie tłumy mieszkańców, chętnie korzystających z przejażdżek bryczką, a nawet w siodle.
W tegorocznym programie znalazły się:
9:30 Zwózka koni
10:00 Otwarcie wystawy
- Prezentacja i ocena źrebiąt
- Prezentacja i ocena klaczek dwuletnich i trzyletnich
- Prezentacja ras i odmian koni
14:00 Ogłoszenie wyników wystawy oraz wręczenie nagród
W trakcie wystaw przewidzianych jest wiele atrakcji:
Organizatorami Wystawy Koni Zimnokrwistych są Urząd Gminy Piątnica, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, Terenowe Koło Hodowców Koni w Łomży oraz Stadnina Koni FORTECA w Piątnicy.
