Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zaprasza 18 października 2023 roku o godz. 17.00 na otwarcie wystawy tkaniny artystycznej absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Kuratorką wystawy jest dr Elwira Sztetner. Prezentowane prace to unikatowe obiekty z pogranicza tkaniny, kolażu, rzeźby i instalacji. Autorki często wykorzystują odpady, które masowo produkuje nasza cywilizacja. Przesłanie ekspozycji zawarte w tytule "Słodkie życie" jest nieco przewrotne, gdyż odwołuje się do filmu Felliniego pod tym samym tytułem, który opowiada o pogoni za nieosiągalnym celem i nieustannym pragnieniu doświadczenia czegoś niezwykłego.
W dzisiejszych czasach, które są naznaczone konsumpcjonizmem autorki wystawy zadają sobie i nam pytanie, czy jest szansa na oparcie się tej pogoni i skupienie się na poszukiwaniu wyższych wartości. Uczestniczki wystawy: Magdalena Apanasewicz, Aleksandra Gromadzka, Natalia Jakubowska, Ludwika Kowalewska. Alicja Kukier, Kaja Markiewicz, Dorota Osman, Gabriela Paciorkowska, Paulina Snopek, Ewelina Szakińska, Elwira Sztetner.
Wystawa czynna do 15 listopada 2023 roku w Galerii Sztuki Współczesnej Oddział Muzeum Północno-Mazowieckiego na Długiej 13 w Łomży.
źródło: nadesłane