Najlepsza wśród drużyn okazała się gmina Jedwabne, a ostatnie miejsce na podium zajęli przedstawiciele gminy Śniadowo. Wśród prezydentów, burmistrzów i wójtów wygrał wiceprezydent Andrzej Garlicki. XVI Turniej Strzelecki Samorządowców Ziemi Łomżyńskiej odbył się dzisiaj (8.05) na terenie strzelnicy "FORTY" w Piątnicy.
Drugie miejsce w kategorii drużynowej zdobyła załoga Miasta Łomża, złożona z pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. W jej składzie znaleźli się: Agnieszka Młynarczyk, Ewa Mucha, Przemysław Chełstowski, Krzysztof Odachowski i Grzegorz Rutkowski. Agnieszka Młynarczyk okazała się najlepsza w indywidualnej klasyfikacji kobiet.
W konkurencji drużynowej wystartowały jeszcze dwie drużyny reprezentujące Łomżę: Pierwsza w składzie: wiceprezydent Andrzej Garlicki, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski, radny Wojciech Michalak, radny Stanisław Oszkinis oraz naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Krzysztof Święcki - zajęła 4. miejsce, a tuż za nimi znalazł się zespół miejskich urzędników w składzie: Magdalena Konert, Józef Babiel, Roman Borawski, Kamil Brzostowski i Bogusław Kondratowicz.
XVI Turniej Strzelecki Samorządowców Ziemi Łomżyńskiej odbył się w ramach obchodów zakończenia II Wojny Światowej i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Łącznie wzięło w nim udział kilkanaście samorządów z terenu powiatu łomżyńskiego. Turniej zorganizowali: Stowarzyszenie Klub Fort oraz Zarząd Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
zdj. UM Lomza