Już po raz 23. Regionalny Ośrodek Klutury w Łomży zorganizował Giełdę Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Scenę Młodych Wokalistów. Od tego roku przeglądowi młodych talentów nadano imię Marka Żemka, który przez lata organizował tę imprezę. Dziś trwa druga część przeglądu.
Impreza rozrosła się tak bardzo i zgłosiło się tak wielu uczestników, że organizatorzy musieli podzielić ją na dwa dni. W piątek odbyły się przesłuchania konkursowe w kategorii: I i II czyli dzieci ze szkół podstawowych w ramach Giełdy Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W sobotę w godz. 10.00 - 16.00 trwają przesłuchania konkursowe w kategorii: III, IV, V młodzieży gimnazjalnej w ramach Sceny Młodych Wokalistów. Udział biorą dzieci i młodzież z terenu całego powiatu.
Pierwszego dnia konkursu wyłoniono też pierwszych zwycięzców. W kategorii I, dzieci z klas I - III, jury doceniło najbardziej drugoklasistkę Aleksandrę Sokołowską, która do rywalizacji przygotowywała się w łomżyńskim ROK-u pod kierunkiem Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej. W kategorii II - starszych dzieci z klas IV - VI - poziom był tak wyrównany, że jury miało trudniejsze zadanie. Ostatecznie nie zapadła decyzja o przyznaniu pojedynczego, pierwszego miejsca. Ex aequo zwyciężyli w tej grupie Urszula Sulkowska (MDK DŚT w Łomży) i Damian Śliwiński (ROK w Łomży).
Dziś jesze przez kilka godzin można zajrzeć do Regionalnego Ośrodka Kultury przy ul. Małachowskiego 4 w Łomży, by posłuchać i zobaczyć te nieco starsze młode talenty. Być może ktoś z nich zaistnieje w przyszłości na profesjonalnej scenie, a nawet zrobi wielką karierę... Zachęcamy do oklaskiwania młodych artystów.