Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na ul. Strzelców Kurpiowskich, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Nowogrodzką. W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe marki Mercedes. Na miejscu pracują służby, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.
Z relacji świadków wynika, że do wypadku doszło w momencie, gdy kierująca jednym z mercedesów dojeżdżała do skrzyżowania z ul. Nowogrodzką. Jadący za nią mężczyzna – również prowadzący auto tej samej marki nie wyhamował i z ogromnym impetem uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu.
- To było silne uderzenie. Kierowca w ogóle nie próbował się zatrzymać, po prostu wjechał w tył tej dużej osobówki – relacjonuje nam jeden z naocznych świadków zdarzenia.
Zachowanie mężczyzny siedzącego za kierownicą drugiego mercedesa wzbudziło niepokój osób postronnych. Według relacji świadka, kierowca mógł być pod wpływem alkoholu lub znajdować się pod wpływem innych środków odurzających.
Szybko interweniowali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Zaraz po przyjeździe mundurowych na miejsce, mężczyzna został odizolowany i umieszczony na tylnej kanapie policyjnego radiowozu. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnego stanu trzeźwości kierującego oraz przebiegu całego zajścia.
Obecnie występują poważne problemy z wyjazdem z ul. Strzelców Kurpiowskich na ul. Nowogrodzką.