Reklama

Z telewizji do Centrum Kultury w Podgórzu

04/01/2023 09:07

Rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Gminy Łomża, które powstało z połączenia Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie. Instytucję poprowadzi Mariusz Rytel.

Centrum Kultury Gminy Łomża rozpoczęło działalność wraz z początkiem 2023 roku. Jeszcze w roku ubiegłym wójt gminy Łomża Piotr Kłys ogłosił otwarty konkurs na stanowisko dyrektora nowej gminnej placówki

"Zgłosiła się jedna osoba, a komisja konkursowa złożona z przedstawicieli władz Rady Gminy Łomża i Urzędu Gminy, która pod koniec grudnia przeprowadziła postępowanie i merytorycznie oceniła kandydata, jednomyślnie rekomendowała go na stanowisko dyrektora. Na tej podstawie Wójt Piotr Kłys powołał z dniem 1 stycznia 2023 r. Pana Mariusza Rytla na stanowisko Dyrektora samorządowej instytucji kultury o nazwie Centrum Kultury Gminy Łomża - informują gminni urzędnicy.

Reklama

Mariusz Rytel ma 45 lat i jest mieszkańcem gminy Łomża. Ukończył Wydział Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej A. Gieysztora w Pułtusku oraz Studia podyplomowe w zakresie Animator i Manager Kultury w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie. Przez 15 lat pracował jako dziennikarz, reporter, publicysta, prezenter i wydawca m.in. w Radiu Nadzieja w Łomży, Polskim Radiu Białystok czy Telewizji Polskiej (TVP oddział Białystok). W ostatnich latach pracował w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, gdzie m.in. pełnił funkcję rzecznika prasowego, a ostatnio w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

- Jestem przekonamy, że połączenie zasobów Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu z zasobami Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie, dzięki efektowi synergii, przyczyni się do skuteczniejszego działania oraz świadczenia wyższego poziomu usług dla mieszkańców i zapewnienia im bardziej różnorodnych form działania. Jestem również przekonany, że Pan Mariusz Rytel, posiadając wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe, zrealizuje naszą wizję rozwoju Centrum Kultury Gminy Łomża, a oferta usług i wydarzeń będzie jeszcze bardziej różnorodna i skierowana do szerszego grona odbiorców – mieszkańców naszej gminy – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. - Nowa instytucja kultury Gminy Łomża rozpoczyna działalność w 50-roku istnienia Gminy Łomża. Obchody „Złotego Jubileuszu” będą wybrzmiewały przy większości wydarzeń organizowanych w tym roku przez Centrum Kultury i Gminę Łomża. Chcemy, aby one w jeszcze większym stopniu zintegrowały społeczność naszej gminy.

Reklama

Centrum  powstało z połączenia Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie. W ocenie władz gminy połączenie placówek umożliwi bardziej efektywne wykonywanie zadań gminy w zaspakajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury, z należytym uwzględnieniem potrzeb czytelniczych i edukacyjnych mieszkańców. Na połączenie gminnych placówek zgodę wyraził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Rada Gminy Łomża uchwałę o połączeniu placówek podjęła pod koniec października. 


Źródło: UG Łomża / oprac. mylomza

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości