Reklama

Zadowoleni z “Polskiego Ładu” [FOTO i VIDEO]

22/05/2021 12:54

Tydzień temu władze PiS przedstawiły program swoich działań na najbliższe lata. Teraz lokalni działacze prezentują "Polski ład".

Na placu Niepodległości w Łomży odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele PiS podkreślali, jak wielką szansą na rozwój naszego kraju jest “Polski Ład” -  program zakrojony na szeroką skalę i obiecujący sporo różnym grupom społecznym.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział m.in. senator Marek Komorowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska, burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka, wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda, wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, wójt Miastkowa Kazimierz Górski, radni miejscy Wiesław Grzymała i Marek Dworakowski. Spotkanie poprowadził radny sejmiku wojewódzkiego i pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości na teren Miasta Łomża Piotr Modzelewski. Gościem specjalnym był Marek Zagórski, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Beneficjentami Polskiego Ładu mają być przede wszystkim najubożsi oraz rodziny, ale praktycznie dla każdej grupy społecznej znalazła się jakaś obietnica.

Do tych najszybciej wprowadzonych w życie przemian mają należeć zmiany podatkowe. M.in. one "mają służyć równomiernemu rozwojowi państwa, aby wszystkie grupy społeczne z tego rozwoju mogły korzystać".

W założeniach "Polskiego ładu", zaprezentowanego w minioną sobotę przez Zjednoczoną Prawicę, jest podwyższenie kwoty wolnej od PIT do 30 tys. zł i podniesienie drugiego progu skali podatkowej do 120 tys. zł. Jak się jednak okazuje, to rozwiązanie nie obejmie przedsiębiorców rozliczających się z dochodu liniowo. To kolejny cios w najlepiej prosperujące biznesy w Polsce.

Reklama

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości