Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski podpisał porozumienie z rektorem Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr. hab. Dariuszem Surowikiem. Umowa otwiera drogę studentom uczelni do odbycia praktyk w więzieniu,
- Współpraca Zakładu Karnego w Czrwonym Borze z Akademią Nauk Stosowanych w Łomży ma już swoją historię. Porozumienie podpisane 6 września pomiędzy instytucjami wyznacza nowe ramy tej współpracy. Dzięki umowie studenci z kierunków Administracja, Pedagogika, Prawo oraz Zarządzanie Akademii Nauk Stosowanych w Łomży będą mogli odbyć praktyki zawodowe w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Umowa została zawarta na czas nieograniczony. Wartością dodaną dla zakładu karnego będzie niewątpliwie promowanie wśród studentów możliwości podjęcia zatrudnienia w szeregach Służby Więziennej - informuje mjr Dariusz Śmiechowski z ZK w Czerwonym Borze.
Pierwsi studenci trafią tu na praktyki już w tym roku akademickim.
zdj. ZK w Czerwonym Borze