Reklama

Żandarmeria zatrzymała w Podlaskiem dwóch rosyjskich szpiegów!

27/04/2022 08:13

Dwie osoby zostały zatrzymane w Białymstoku pod zarzutem szpiegostwa na rzecz obcego wywiadu - wynika z informacji podanych przez portal tvp.info. Mężczyźni mieli prowadzić działania polegające na rozpoznaniu funkcjonowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez Żandarmerię Wojskową w ubiegłym tygodniu w Białymstoku. To Rosjanin i Białorusin. 

– Ustalenia SKW wskazywały, że prowadzili oni działalność szpiegowską na rzecz wywiadu Federacji Rosyjskiej. Obaj podejrzani od wielu lat mieszkali w Polsce. W ramach działalności gromadzili informacje o jednostkach wojskowych, ich dyslokacji, rozwinięciu, wyposażeniu i sytuacji kadrowej, a także o jednostkach wojsk sojuszniczych – potwierdza w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Reklama

Śledztwo prowadzą Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Służba Kontrwywiadu Wojskowego.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty szpiegostwa. Zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia 


Zdj. główne: ilustracyjne/ŻW

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości