Reklama

Zaproszenie na wernisaż wystawy pt. "Zapis"

06/02/2025 08:03
LUT14

Galeria pod Arkadami godz: 18:00

Dziesięciu artystów zaprezentuje swoje prace w ramach wystawy "Zapis". Wernisaż odbędzie się w piątek, 14 lutego o godzinie 18:00 w Galerii pod Arkadami.

Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych i Galeria pod Arkadami zapraszają na wernisaż wystawy pt. "Zapis". Swoje prace na niej zaprezentuje 10 artystów związanych z Wydziałem Architektury Polityki Białostockiej. 

Wystawa pt. „Zapis” jest unikalną notatką – obrazem twórczego życia części społeczności Politechniki Białostockiej – katedry Grafiki.

- Nawiązując do „Zapisu socjologicznego” Zofii Rydet, możemy powiedzieć, że ten wybór Artystów jest odbiciem społeczeństwa, cywilizacji i kultury w którego podstawach nie ma dwóch podobnych ludzi. Każdego wyróżnia coś innego. Dlatego więc ślady tego założenia, możemy zobaczyć w dynamicznej tematyce prac, przechodzących od komiksu, baśni, kartek okazjonalnych, po prace wyrażające aurę miejsca, liternictwo czy abstrakcje. Są one esencją świata ujętego w danym zakresie. Ulotność chwili, samotność – są nieodłącznymi jego częściami, a widzimy go pars pro to – jako część pojmowaną za całości. Twórczość Grafików wyraża się nie tylko w przykładach linorytu, ale znacznie szerzej, dotykając zagadnień rysunku, malarskiego gestu, tradycyjnych technik grafiki, emulsji światłoczułej, ale również poprzez kolaże analogowe czy cyfrowe. W myśl stwierdzenia, że to co na górze to i na dole – to obraz zawierający w sobie pomniejszoną wizję świata artystycznego, ze wszystkimi jej możliwościami i drogami- opisuje wystawę kierownik galerii Kaja Kozon.

Reklama

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 14 lutego o godzinie 18:00 w Galerii pod Arkadami.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości