Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do udziału w obchodach 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się 1 września 2021r.
Jak przekazują miejscy urzędnicy, łomżyńskie uroczystości upamiętniające bohaterów największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości, rozpoczną się w samo południe, kiedy to włączone zostaną syreny alarmowe.
Następnie, w Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w miejscu byłego cmentarza garnizonowego, złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze. Kilka minut po godzinie 12.00 w Muzeum Północno – Mazowieckim otwarta zostanie wystawa „33 PUŁK PIECHOTY W ŁOMŻY – HISTORIA, TRADYCJA, PAMIĘĆ”.